Ultimele subiecte
» Atelier Kmn
Astazi la 1:40 am Scris de kmn

» Atelier pcinfo 2016
Astazi la 1:10 am Scris de mimisor

» Atelier Alina
Ieri la 12:38 am Scris de mari-cristiana

» Atelier Caciulita
Ieri la 12:16 am Scris de mari-cristiana

» Saluri si fulare crosetate
Joi Dec 01, 2016 11:40 pm Scris de mari-cristiana

» La multi ani mamici (4)
Joi Dec 01, 2016 6:40 am Scris de mimiady63

» Atelier Loriss - 3 - 2016
Mar Noi 29, 2016 8:55 pm Scris de caciulita

» Atelierul Cameliei
Sam Noi 26, 2016 4:55 am Scris de caciulita

» Bancul ce ma binedispune -5
Mar Noi 22, 2016 10:53 am Scris de caciulita

SPONSORII NOSTRI
Firedetricotat.ro
PRIETENII NOSTRI
 photo cooltext7499633341-1_zps31c9b917.jpg

Free Form

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Free Form

Mesaj  Dorina Narita la data de Mier Oct 30, 2013 9:38 am

Deschid un nou subiect, fiindca am dat peste niste bluze crosetate de rusoaicele cele harnice, care mi s-au parut de-a dreptul senzationale. Ca sa vedeti despre ce vorbesc va pun niste poze

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Acum va pun si o bluza facuta de mine - este o incercare mai degraba, dar mi-ar place tare mult sa-mi fac una frumoasa.

Dupa frumusetile facute de rusoaice bluza mea pare o comedie ... stiu, dar sigur ma voi perfectiona, incerc sa imbin si culori.
Poate ne mai indruma si Victoria.

Dorina Narita
Avansat.
Avansat.

Data de inscriere : 27/10/2013
Varsta : 52
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Re: Free Form

Mesaj  Alina MM la data de Mier Oct 30, 2013 9:42 am

Wooow, e prima ta realizare in acest sens? E superba, de ce zici? Cu timpul te perfectionezi, totul e sa exersezi    

Alina MM
administrator

Data de inscriere : 15/01/2013
Varsta : 39
Localizare : Somcuta Mare, Maramures

Sus In jos

Mesaj  ildi la data de Mier Oct 30, 2013 9:58 am

minunata bluza,dorina!  mie imi atrasese atentia o basca si ma gandeam sa incerc,e un proiect mai mic,ptr inceput ar merge insa

ildi
administrator

Data de inscriere : 12/01/2013
Varsta : 49
Localizare : italia-livorno, cu inima in timisoara

Sus In jos

Mesaj  miha1950 la data de Mier Oct 30, 2013 10:00 am

Sunt superbe!Exerseaza pe niste gentute sau alte obiecte mai mici pana te obisnuiesti cu tehnica.Daca manuiesti croseta, si am intles ca da, vei reusi.Croseta nu este punctul meu forte, din pacate, dar le admir pe cele care croseteaza.

miha1950
Maestru
Maestru

Data de inscriere : 30/08/2013
Varsta : 66
Localizare : Maramures

http://magisavon.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  Dorina Narita la data de Mier Oct 30, 2013 10:05 am

Da, ai dreptate eu am incercat pe bucati mici si mi-au iesit destul de bine, mai greu a fost cand le-am unit fiindca bucatile avand forme neregulate a fost destul de dificil, acolocred eu ce este problema. Poate da Victoria de vreo explictie pe undeva.

Dorina Narita
Avansat.
Avansat.

Sus In jos

Mesaj  Victoria. la data de Mier Oct 30, 2013 10:29 am

cu mare drag ma bag in topicul acesta si va ajut cu ce pot(traduceri),,dar acum am putina treaba ,iam spus si lui Ildi.. scuze 

Pagina noastra de Facebook: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Victoria.
administrator fondator

Data de inscriere : 03/01/2013
Varsta : 36

http://margelitcrosetat.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj  mariana71 la data de Mier Oct 30, 2013 10:32 am

Wau ce mod de lucru ! Nu am mai vazut sau nu am dat eu importanta . Si bluza ta ,e superba :!W: :!W: :!W: :!W: !

mariana71
Ambasador.
Ambasador.

Data de inscriere : 06/02/2013
Varsta : 45
Localizare : Padova-Italia

Sus In jos

Mesaj  Dorina Narita la data de Mier Oct 30, 2013 10:37 am

Nu este nici-o graba Victoria. Nu ma apuc acuma de lucrul asta, asa mai spre Craciun sau cand stiu ce vreau sa-mi fac si cu ce ate.
Am deschis topicul ca sa vada si fetele ce minunatii pot iesi aparent fara nici o regula.

Dorina Narita
Avansat.
Avansat.

Sus In jos

Mesaj  ildi la data de Mier Oct 30, 2013 11:03 am

eu zic sa mai postam  modele si cine stie? poate facem si o provocare cu aceasta tema,vad ca e mai mult interes ptr provocari decit ptr concursuri

ildi
administrator

Sus In jos

Mesaj  Lili P la data de Mier Oct 30, 2013 11:37 am

Mai tineti minte bascutele si posetutele puse de mine mai demult ? aici e locul lor
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Lili P
Ambasador.
Ambasador.

Data de inscriere : 28/01/2013
Varsta : 46
Localizare : DE

Sus In jos

Mesaj  Lili P la data de Mier Oct 30, 2013 11:48 am

Si la astea tot aici le e locul.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][/quote]

Lili P
Ambasador.
Ambasador.

Sus In jos

Mesaj  ildi la data de Mier Oct 30, 2013 12:14 pm

da,da,asa e. pupici la timpul respectiv ultima bluza imi placuse la nebunie! ceea ce caut acum e basca de care ziceam,e pe albastru

ildi
administrator

Sus In jos

Mesaj  kaaraa la data de Mier Oct 30, 2013 12:47 pm

iarna trecuta si eu am incercat freeformul ...dar am muncit cam mult la el si.l tot dadeam de colo colo .............caut poza si o atasez[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]][URL=http://s1340.photobucket.com/

Ultima editare efectuata de catre kaaraa in Mier Oct 30, 2013 1:43 pm, editata de 2 ori

kaaraa
Maestru
Maestru

Data de inscriere : 14/01/2013
Varsta : 47

Sus In jos

Mesaj  Lili P la data de Mier Oct 30, 2013 12:56 pm

ildi a scris:da,da,asa e. pupici la timpul respectiv ultima bluza imi placuse la nebunie!
mie-mi spui..... ca si la mine a fost dragoste la prima vedere... Very Happy 

Lili P
Ambasador.
Ambasador.

Sus In jos

Mesaj  Dorina Narita la data de Mier Oct 30, 2013 1:12 pm

Ce bine ca suntem mai multe care apreciem stilul acesta de crosetat. Si eu am salvat ultima bluza pusa de Lili dar fara asa multe detalii de lucru. Chiar o am in plan s-o fac cat de curand ca am si ata luata deja. Multumesc de ajutor Lili. Da am putea face o provocare, dar merge destul de greu - cel putin eu m-am luptat cu bluza mea vreo doua luni, normal cu intermitente.

Dorina Narita
Avansat.
Avansat.

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mier Oct 30, 2013 10:34 pm

Wow,ce bine arata bluzele astea in freeform! Mai scapam de monotonia randurilor drepte.Ma corupeti si deja am in cap o mie de lucruri de facut....ufff,grea boala....

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  natya la data de Joi Oct 31, 2013 8:27 am

Mie imi place foarte mult jacheta ta alba ! nu zici ca e prima incercare ! bravo !

natya
Ambasador.
Ambasador.

Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 66
Localizare : tara mea orasul meu de munte

Sus In jos

Mesaj  Alina MM la data de Lun Ian 06, 2014 11:31 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Alina MM
administrator

Data de inscriere : 15/01/2013
Varsta : 39
Localizare : Somcuta Mare, Maramures

Sus In jos

Mesaj  bebita00 la data de Sam Oct 25, 2014 10:54 am

buna fetelor foarte frumoase bascutele daca stie cineva cum se lucreaza va rog frumos o diagrama sau un tutorial ceva.multumesc

bebita00
Membru.
Membru.

Data de inscriere : 10/10/2014

Sus In jos

Mesaj  Nicoleta Rentea la data de Joi Mai 05, 2016 11:20 am

Wowwwwwww.....

Nicoleta Rentea
Ambasador.
Ambasador.

Data de inscriere : 12/01/2015